ورجین
قالب وبلاگ
ورجین
اولین قله ای که من صعود کردم، قله ورجین (حدودا 3000متر) واقع در لواسان، در سن 12 سالگی بود. 
لینک دوستان

 همسر Rob Hall ، کوهنورد افسانه ای نیوزلند که در بدترین فاجعه ی اورست جان خود را از دست داد، درخواست نموده است که در طی پاکسازی ماه آینده منطقه ی اورست از اجساد کوهنوردان، Rob تنها در همان منطقه رها باشد و جسد وی را از بلندترین گورستان جهان (منطقه ی اورست) به پایین منتقل نکنند.

" Rob Hall و همسرش Jan Arnold "

 

یکی از دوستان نزدیک خانوادگی این زن به سایت TIMESONLINE اعلام کرد:  Jan Arnold معتقد است که همسر سابقش – یکی از 8 کوهنوردی که طی یک روز در سال 1996 در اورست جان باختند- در حال حاضر "در جایی است که خودش می خواست بماند". او دوست ندارد که مردم جان خود را برای یافتن جسد Rob و پایین آوردن او به خطر بیندازند.

" Rob Hall "

 

این در حالی است که یک تیم 31 نفره از شرپاهای نپالی در غالب یک اردو، کاتماندو را ترک کردند تا جسد Rob و اجساد چهار یا پنج کوهنورد دیگر را بعلاوه ی 2 تن زباله و آشغال از "منطقه ی مرگ" بالای 8000 متر در اورست، به پایین منتقل کنند.

" Rob Hall "

در اردوی قبلی انتقال اجساد تقریبا نیمی از 300 نفری که در طی سالیان متمادی در اورست جان باخته بودند و همچنین پاکسازی زباله ها انجام شده ولی تا به حال هیچ کس تلاشی برای این کار در "منطقه ی مرگ" یعنی بالای 8000 متر، نکرده است.

 مترجم: عرفان فکری

منبع:         http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/asia/article7104250.ece

 

[ چهارشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ ] [ 16:18 ] [ عرفان فکری ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

امکانات وب


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب